XI Zjazd rodzin edukacji domowej

XI Zjazd rodzin edukacji domowej, Korzecznik 13.04.2013

 

Serdecznie zapraszamy na kolejny zjazd rodzin edukujących domowo, planujących taką formę edukacji lub z nią sympatyzujących, organizowany przez Stowarzyszenie Edukacji w Rodzinie wraz ze Stowarzyszeniem „Z Edukacją w Przyszłość” oraz Centrum Edukacji i Wspierania Rozwoju.
Zjazd Wiosna 2013 odbędzie się w Korzeczniku, 23 km od Koła i 12 km od Kłodawy.
Osią zjazdu będzie jak zwykle temat Edukacji Domowej dyskusje o tym, jak lepiej nauczać nasze dzieci, jak rozwijać swoje pedagogiczne kompetencje, jak znajdować interesujące materiały edukacyjne i jak nie wypalić się dzień po dniu idąc tą trudną, ale fascynującą ścieżką edukacji domowej.
Dzielić się będziemy także doświadczeniami z osobami zainteresowanymi rozpoczęciem Edukacji Domowej.
Istotnym elementem spotkania będzie także moderowana przez Przemysława Kluge dyskusja „Czego od szkół (bądź od Systemu Oświaty) oczekują Edukatorzy Domowi?”.
Maria Nowak dyrektor Szkoły Podstawowej w Korzeczniku przybliży nam temat „Oceniania Kształtującego”.
Mariusz i Joanna Dzieciątko ze Stowarzyszenia Edukacji w Rodzinie, podzielą się istotnymi kwestiami dla Edukatorów Domowych(jak uzyskać zgodę, od czego zacząć) oraz tematami poruszanymi podczas „Globalnej Konferencji Edukatorów Domowych – GHEC 2012 w Berlinie”.
Przedstawiona zostanie również oferta edukacyjna dla Edukatorów Domowych przygotowana przez Stowarzyszenie „Z Edukacją w Przyszłość”.Rejestracja: 9:00 – 9:30
Planowane godziny Zjazdu: 9:30 – 18:00
W trakcie Zjazdu zapewniona jest opieka dla dzieci – zajęcia prowadzone przez kadrę SP w Korzeczniku.
Możliwość rezerwacji noclegów w okolicznych agroturystykach.