Strona główna | Prawo | FAQ | Artykuły | Wydarzenia | Pomoce i pomysły | Publikacje | Kontakt

Change the language of the page

Serdecznie zapraszamy na:

Europejski Zjazd Rodzin Edukujących Domowo

Zapraszamy także wszystkich sympatyków oraz planujących taką formę edukacji.Tegoroczny zjazd będzie miał charakter międzynarodowy. Do udziału w nim zapraszamy rodziny z innych państw europejskich. W trakcie spotkania równolegle odbywały się będą spotkania nowo powstałej europejskiej sieci organizacji edukacji domowych - TENHE (The European Network of Home Education).

Zjazd odbędzie się w dniach: 30 lipca - 05 sierpnia
w Ośrodku Szkoleniowo - Wypoczynkowym PCK w Sławie,
ul. Odrodzonego Wojska Polskiego 23

(Lokalizacja na mapie).

Miasto Sława leży nad największym w makroregionie Jeziorem Sławski o powierzchni 817 ha. Od strony jeziora Miasto otacza piękny park około 30 ha. Znajduje się w nim wiele pomników przyrody.Jezioro Sławskie to wymarzone miejsce dla żeglarzy, co roku odbywają się tu regaty ogólnopolskie. Pojezierze Sławskie zostało uznane za ostoję ptaków o randze europejskiej przez Międzynarodową Organizację Ornitologiczną.

W czasie zjazdu planujemy:

WARSZTATY: spotkania edukacyjne przygotowywane przez rodziny edukacji domowej. Każdy, kto jest pasjonatem jakiejś dziedziny nauki, ma osiągnięcia i chce się pochwalić może zaprezentować swój warsztat (po uprzednim zgłoszeniu w oznaczonym miejscu w formularzu i skontaktowaniu się z organizatorem).

ZAJĘCIA SPORTOWE: wakacje i ruch idą w parze, więc może spróbujemy zmierzyć się w zawodach międzynarodowych edukatorów domowych?

WYKŁADY I DYSKUSJE: będą okazją do poznania jak pracują edukatorzy domowi w innych krajach, jakie mają pomysły na edukację i jak radzą sobie z trudnościami. Będzie możliwość zadawania pytań. Można także zgłaszać tematy do dyskusji.

Planujemy także inne atrakcje: wspólne ognisko, gościa specjalnego, można indywidualnie skorzystać z kajaków, rowerów wodnych, spacerów i wycieczek, obserwacji ptaków…

Spotkanie ma mieć charakter integracyjny, informacyjny i edukacyjny, a także wypoczynkowy i rekreacyjny. Innymi słowy, chodzi o to, by się poznać i dowiedzieć od siebie pożytecznych rzeczy, które pomogą owocniej prowadzić edukację domową przez kolejne miesiące.Wstępny plan zjazdu:Aby wziąć udział w zjeździe należy się zarejestrować przy użyciu poniższego formularza:
Formularz rejestracyjny

Stowarzyszenie Edukacji w Rodzinie