XIII Zjazd rodzin edukacji domowej

XIII Zjazd rodzin edukacji domowej, Stankowice 29-31.05.2015

 

Serdecznie zapraszamy na kolejny ogólnopolski zjazd rodzin edukujących domowo, planujących taką formę edukacji lub z nią sympatyzujących, organizowany przez Stowarzyszenie Edukacji w Rodzinie wraz ze Stowarzyszeniem „Niezależnych Inicjatorów Wsi Aktywnej — NIWA” oraz Centrum Edukacji i Wspierania Rozwoju.

Osią zjazdu będzie jak zwykle temat Edukacji Domowej, tym razem jednak chcemy się przyjrzeć kwestii świadomego przygotowywania naszych dzieci do dorosłości. Dr Katarzyna Kochan (Uniwersytet Zielonogórski) przybliży nam co współczesna pedagogika ma do powiedzenia w kontekście rozwoju dziecka. Joanna i Mariusz Dzieciątko opowiedzą o wyzwaniach edukacji w domu. Dr Piotr Bazia z Finlandii przedstawi nam opracowaną przez siebie Metodę SALAMA—naukę myślenia matematycznego. Łukasz Wojtacha poprowadzi warsztat z zakresu edukacji medialnej i wolnych zasobów edukacyjnych.

Pragnąc rozwijać zainicjowane podczas zeszłorocznego Zjazdu warsztaty dla młodzieży od 6 klasy SP wzwyż zapraszamy na warsztat „Chwytając marzenia” prowadzony przez Barbarę Szuszkiewicz—trenerkę improwizacji scenicznej.

Nie zapominając o zbliżającym się dniu dziecka przedstawiciele Stowarzyszenia NIWA przygotowali dla dzieci i młodzieży wiele atrakcji, m.in..:

  • Nocne zwiedzanie zamku Czocha
  • Rodzinną naukę wędkowania
  • Turniej szachowy

Zapraszam do zapoznania się z planem XIII Ogólnopolskiego Zjazdu i zachęcam do rejestracji.

Łukasz Wojtacha