Grupa d/s kontaktów z Ministerstwem:

 • Mariusz Dzieciatko
  Mariusz Dzieciątko przewodniczący
  Stowarzyszenie Edukacji w Rodzinie, prezes
  Troje dzieci. Edukuje domowo od 2006 roku. Od 2008 roku prezes Stowarzyszenia Edukacji w Rodzinie. Doktor nauk technicznych. Elektronik, elektryk, informatyk. Wykładowca akademicki. Aktywnie działa na rzecz upowszechnienia edukacji domowej nie odnosząc z tego tytułu żadnych korzyści majątkowych. Posiada szereg kontaktów z organizacjami rodziców edukacji domowej na całym świecie.
  e-mail: mariusz.dzieciatko@edukacjadomowa.pl

 • Jan Urmański
  Jan Urmański vice-przewodniczący
  Związek Dużych Rodzin 3+, członek
  Socjolog, przedsiębiorca, ojciec piątki dzieci, praktyk edukacji domowej, w latach 2010-2015 pracownik Instytutu Badań Edukacyjnych, badacz edukacji i samorządów. Aktywny uczestnik działań na rzecz rodzin m. in. w Związku Dużych Rodzin 3+, Inicjatywie Tato.net i środowisku wychowanków 16 Warszawskiej Drużyny Harcerzy im. Zawiszy Czarnego. Koordynator Komitetu Krajowego Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej Mama, Tata i Dzieci.
  e-mail: jan.urmanski@gmail.com

 • Marianna Kłosińska
  Marianna Kłosińska
  Fundacja Bullerbyn na Rzecz Wspólnoty Dzieci i Dorosłych
  Troje dzieci. Edukuje poza szkołą od 2012 roku. Od 2007 roku jest prezeską Fundacji Bullerbyn na rzecz wspólnoty dzieci i dorosłych. Graficzka i działaczka społeczna. Od lat dziewięćdziesiątych zajmuje się pracą z dziećmi w zakresie rozwoju kompetencji społecznych i kreatywności. Aktywnie działa na rzecz świadomego rodzicielstwa. Wspiera oddolne inicjatywy rodzicielskie w zakresie tworzenia grup edukacyjnych poza szkołą zarówno instytucjonalnie jak i osobiście. Posiada szereg kontaktów z organizacjami rodziców edukacji pozaszkolnej w całej Polsce.
  e-mail: marianna.klosinska@bullerbyn.pl

 • Andrzej Mazan
  Andrzej Mazan
  Fundacji Dobrej Edukacji Maximilianum, dyrektor merytoryczny
  Ojciec ośmiorga dzieci. Zaangażowany w edukację domową od 3 lat. Wykładowca na Wydziale Studiów nad Rodziną UKSW. Zajmuje się głównie pedagogiką w rodzinie i wspomaganiem edukacji domowej. Dyrektor szkół edukacji domowej Kolegium św. Rodziny w Łomiankach.
  e-mail: mazan.andrzej@gmail.com

 • Krzysztof Tusiński
  Krzysztof Tusiński
  środowisko edukacji domowej dla Polaków migrujących
  Z zawodu jestem prawnikiem z doświadczeniem w prawie oświatowym. Dodatkowo działam w zakresie upowszechniania edukacji domowej jako formy wsparcia edukacji dla Polaków przebywających poza granicami kraju. W związku z tym w pracach grupy reprezentuję rodziców oraz instytucje wspierające te formy edukacji (szkoły prowadzone przez Fundację Elementarz i Stowarzyszenie Edukator, szkoły zrzeszone w Krajowym Forum Oświaty Niepublicznej oraz szkoły Stowarzyszenia Rodzice-Dzieciom z Gniezna i szkoły Stowarzyszenia Rodzin Katolickich z Piekar Śląskich). Proszę o zgłaszanie się do mnie (za pośrednictwem grupy roboczej) innych osób zajmujących się edukacją domową dla Polaków migrujących.
  e-mail: krzysztof.tusinski@gmail.com

 • Adam Wize
  Adam Wize
  środowisko wielkopolskie
  Rodzic edukacji domowej.
  e-mail:

 • Anna Zakrzewska
  Cztery córki. Edukuje domowo od 2010 roku. Informatyk,oligofrenopedagog. Prowadzi terapię pedagogiczną dzieci. Działa na rzecz upowszechnienia edukacji pozaszkolnej dzieci z orzeczeniami o kształceniu specjalnym.
  e-mail:

 • Anna Zielińska

  Anna Zielińska sekretarz

  Od 3 lat edukująca domowo (3 dzieci), działacz społeczny
  e-mail: anna.roza.wisniewska@interia.pl


Pozostali członkowie stali grupy:

 • Łukasz Wojtacha
  Łukasz Wojtacha
  Stowarzyszenie Edukacji w Rodzinie, vice-prezes
  Czworo dzieci. Edukuje domowo od 2005 roku. Od 2008 roku wiceprezes Stowarzyszenia Edukacji w Rodzinie. Trener, konsultant, edukator, terapeuta grupowy, coach. Zawodowo specjalizuje się w rozwoju i wykorzystaniu umiejętności psychospołecznych w strukturach organizacyjnych, szczególnie interesuje go tematyka współpracy zespołowej oraz budowania partnerstw, w tym partnerstw międzysektorowych. W tym zakresie z ramienia Stowarzyszenia Edukacji w Rodzinie aktywnie działa na rzecz upowszechnienia edukacji domowej w Polsce.
  e-mail: lukasz.wojtacha@edukacjadomowa.pl

 • Agnieszka Chomka

  Agnieszka Chomka
  Rodzic edukacji domowej.
  e-mail:


 • Agnieszka Gessel

  Agnieszka Gessel
  Mama piątki dzieci. Psycholog. Od ośmiu lat edukuje domowo.
  e-mail: agagess@gmail.com


 • Joanna Strzelecka

  Joanna Strzelecka

  e-mail:


 • Angelika Booher

  Angelika Booher
  Rodzic edukacji domowej.
  e-mail:


 • Marcin Wodziński

  Marcin Wodziński
  Rodzic edukacji domowej.
  e-mail:


 • Ludwik Żółtowski

  Ludwik Żółtowski
  Rodzic edukacji domowej.
  e-mail:


 • Krystian Żelazny
  prawnik, publicysta, działacz Polonijny. Redaktor naczelny „The Poland Times”, autor szeregu publikacji naukowych nt. mniejszości narodowych w Republice Czeskiej. Ekspert prawny Instytutu Rafała Lemkina.
  e-mail:kztz@o2.pl